אימון אפליקטיבי - "נשימות שקטות" בתוך שיגרת הלחצים הגועשת.

כל דבר בחיינו כל יום עובר דרך אחד מחושינו ולכל אחד מהם ישנה השפעה עלינו. בעזרת החושים שהם גם מכשיר הקליטה שלנו אנו מעבדים ומעבירים תדרים אשר משנים לנו את התחושה/ הרגשה. לרגשות יש פונקציה של קיום - רגש ,תגובה של תחושה המתקבלת מגירוי שהמוח מתרגם לתחושה. זאת אומרת שהרגשות/תחושות שלנו מושפעות מהמידע המגיע דרך החושים, ובעזרת החושים אנו מעבדים ומעבירים תדרים אשר משנים לנו את התחושה /הרגשה וזה יכול להיות משהו שראינו, שמענו,נגענו, אכלנו או הריחנו. שיגרת היומיום שלנו עמוסה מאוד במטלות, באחריויות, באתגרים ובשאיפה להישגים. העומס מוביל ללחץ נפשי אשר משפיע על הרגשתנו ולעיתים אף על בריאותנו ומקשה עוד יותר.

המשך קריאה: אימון אפליקטיבי - "נשימות שקטות" בתוך שיגרת הלחצים הגועשת.

מה אתם עושים כשאתם קמים בבוקר?

את אותם הדברים? אבל?,

מהרגע שאנחנו נולדים אנחנו לומדים לעבוד על אוטומט, ככל שהשנים עוברות דברים שלמדנו ,חווינו ,עשינו מוטבעים בזיכרון הפעיל שלנו שמניע אותנו והופך אותם להרגלים ,הרגלים שלא תמיד רצויים ושמאוד קשה לשנות. הזיכרון הפעיל שלנו משפיע על התנהגותנו, ביצועינו והרגשתנו וככל שאנחנו משתמשים במה שקיים בו הוא מוטבע יותר בתוכנו משפיע על בריאותנו לטווח הקצר ואף עלול בטווח הרחוק לגרום למחלות קשות ולעיתים מחלות ללא מרפא.

מה לעשות?

אם נהיה יותר מודעים לעצמנו נוכל לשנות, לשפר ,להעלים, את כל ההרגלים הפחות טובים והלא נחוצים שאנחנו מרגישים וחווים ,הרגלים שבמצבים מסוימים אף עלולים או גורמים לכאבים ומחלות .איך לעשות?

 

המשך קריאה: מה אתם עושים כשאתם קמים בבוקר

כשרוחניות וטכנולוגיה נפגשים

טובי דימנט זמיר עבדה בתחום המחשבים הרבה מאוד שנים ובמקביל התעניינה בתחום ההתפתחות האישית והרוחניות. לפני כשנתיים וחצי, כשניצוצות של השראה וגאונות נפגשו, החליטה לעשות מעשה: "אנשים מחפשים דרכים להרגיש טוב... אורח החיים המודרני, למרות כל ההתפתחות והקדמה, מזיק ואף מחליא כי כולנו ממהרים כל הזמן במרוץ המטורף של החיים... רובנו מאמצים הרגלים מגונים שונים כדי להתמודד עם המתח והלחץ הבלתי פוסקים, אוכלים מזון מהיר, ישנים פחות וממעטים בפעילות גופנית. הנחת העבודה היא שאם אנשים יהיו יותר מודעים לקשר בין הגוף לנפש, ובשילוב תזונה ואורח חיים בריא, אין ספק שהעולם היה הופך למקום הרבה יותר טוב לחיות בו ואנשים היו בריאים ומאושרים יותר! האתגר הוא לתת מענה גם לאנשים שיודעים איך לחיות נכון אך מתקשים להתמיד כי הפיתויים בסביבה רבים מאוד. כיוון שמרבית האנשים בני זמננו מחוברים לטכנולוגיה ובמקביל מחפשים חיזוקים יומיומיים מהירים, עלה במוחי הרעיון ליצור אפליקציה מיוחדת שבאמצעות צורה, מלל, אור וצבע תעבוד על התחושות שלנו ושל הסובבים אותנו ותשפר את החיים באופן חיובי".

המשך קריאה: כתבו עלינו