כשרוחניות וטכנולוגיה נפגשים

טובי דימנט זמיר עבדה בתחום המחשבים הרבה מאוד שנים ובמקביל התעניינה בתחום ההתפתחות האישית והרוחניות. לפני כשנתיים וחצי, כשניצוצות של השראה וגאונות נפגשו, החליטה לעשות מעשה: "אנשים מחפשים דרכים להרגיש טוב... אורח החיים המודרני, למרות כל ההתפתחות והקדמה, מזיק ואף מחליא כי כולנו ממהרים כל הזמן במרוץ המטורף של החיים... רובנו מאמצים הרגלים מגונים שונים כדי להתמודד עם המתח והלחץ הבלתי פוסקים, אוכלים מזון מהיר, ישנים פחות וממעטים בפעילות גופנית. הנחת העבודה היא שאם אנשים יהיו יותר מודעים לקשר בין הגוף לנפש, ובשילוב תזונה ואורח חיים בריא, אין ספק שהעולם היה הופך למקום הרבה יותר טוב לחיות בו ואנשים היו בריאים ומאושרים יותר! האתגר הוא לתת מענה גם לאנשים שיודעים איך לחיות נכון אך מתקשים להתמיד כי הפיתויים בסביבה רבים מאוד. כיוון שמרבית האנשים בני זמננו מחוברים לטכנולוגיה ובמקביל מחפשים חיזוקים יומיומיים מהירים, עלה במוחי הרעיון ליצור אפליקציה מיוחדת שבאמצעות צורה, מלל, אור וצבע תעבוד על התחושות שלנו ושל הסובבים אותנו ותשפר את החיים באופן חיובי".

מה הקשר ואיך זה פועל?
"הרעיון מבוסס על התניה חושית- נוירולוגית (בדומה לניסוי המפורסם של החוקר פבלוב). חוש הראיה האנושי הוא הכי דומיננטי ומשפיע עלינו בצורה העמוקה ביותר. למשל, מה גורם לנו לרכוש מוצרים מסוימים, מה גורם לנו לפרץ אנרגיה ולהרגשה טובה יותר? על סמך מחקרים רבים שנערכו בעבר, הוכיחו החוקרים והסבירו כיצד אור וצבע משפיעים על המוח האנושי בעוצמה רבה. על בסיס זה, 'נולדה' ונוצרה האפליקציה. שימוש וחשיפה של מספר שניות במשך תקופה של 21 יום וההרגל פשוט נצרב במוח ומשתרש לו. זה עובד על הזיכרון שלנו, משפר את ההרגשה, מעצים ומחזק עמידה, התמדה ויישום לאורך זמן, אימון בכוחות הפנימיים, ביסוס וחיזוק המודעות ומעבר מהתת מודע למודע. האפליקציה מאפשרת קבלת חיזוק,שיתוף  ומשוב בזמן אמת מחברים וקולגות לביצוע יעדים עד הגשמת המטרה. זאת יכולה להיות כל מטרה מירידה במשקל ועד הפסקת עישון. התהליך עובד ויזואלית ותוך כדי כך נחרת בזיכרון ומשפיע עלינו לאורך זמן".

איך זה משתלב עם נושא האימון האישי?
"אני מאמנת אישית וקבוצתית וגם מלמדת מטפלים שמעוניינים ללמוד איך להשתמש באפליקציה שלי במטרה לסייע לאנשים וקבוצות בעלי מטרה דומה. כל אדם יכול לסמן באמצעות האפליקציה את יעדיו ולקבל ייצוג ויזואלי צבעוני (במידה ורוצים בכך - ניתן לצרף גם אפקט ווקאלי) ובעתיד צפוי עוד פיתוח שיעבוד על חושים נוספים".

טובי דימנט זמיר, מאמנת אישית, החליטה לפני מספר שנים לשלב את שתי האהבות הגדולות שלה בחיים: שיפור והתפתחות עצמית ועולם ההייטק. היא פיתחה אפליקציה ייחודית ("VEESTARS") שמסייעת לאנשים להתמיד במילוי משימות חיוביות ומיגור הרגלים שליליים או דפוסי התנהגות וחשיבה מזיקים. טובי עובדת (בהתאמה אישית) עם אנשים פרטיים, אנשי עסקים, יזמים, אנשים שסובלים ממחלות כרוניות ועוד. בשורה התחתונה להיות במקום הטוב שלך!

לקריאת הכתבה ב-